Vyberte stránku

Česká tisková kancelář mne v minulých dnech požádala o vyjádření k řešení největších problémů Olomouckého kraje, s nimiž šla ODS do minulých parlamentních voleb. Za velký problém jsme před čtyřmi roky označili Slabou hospodářskou sílu kraje a vysokou nezaměstnanost.

Moje vyjádření

Občanské demokratické straně připadla po minulých volbách do Poslanecké sněmovny opoziční role a naše možnosti ovlivnit chod exekutivy byly minimální, Přesto jsme chtěli alespoň v Parlamentu podporovat smysluplné projekty vlády směřující k zlepšení situace v regionech, které by i našemu kraji přinesly rozvoj podnikání, podporu cestovního ruchu a budování tolik potřebné dopravní infrastruktury. Bohužel, koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL žádné takové návrhy nepředložila a naše poslanecké návrhy zatvrzele odmítala.

Situaci zachraňovali alespoň starostové za ODS, kteří dlouhodobě pracují ve prospěch obyvatel svých obcí. Jejich možnosti například v případě budování dopravní sítě jsou ovšem minimální, tady musí po mnoha letech stagnace začít fungovat ministerstvo dopravy.