Vyberte stránku

Michal Zácha, 39 let. Živnostník a bývalý náměstek primátora statutárního města Přerova. Rodák z Přerova dlouhodobě pracuje v tamním zastupitelstvu města. Řídí také majetkoprávní komisi Rady Olomouckého kraje. Je předsedou regionálního sdružení Občanské demokratické strany v Olomouckém kraji. Jako živnostník se orientuje na správu nemovitostí, investiční výstavbu a inženýrskou činnost. Ve volném čase se věnuje svým třem synům a sportu. Trénuje fotbalové talenty a je velkým fandou přerovského autokrosu. Relaxuje na své chalupě při manuálních pracích.

Jaká je Vaše oblíbená kniha?

Nejradši mám knihy o historii, především o druhé světové válce. Je to období, které do značné míry formovalo dnešní svět, a proto stojí za to vědět o něm co nejvíce.

Co máte na Olomouckém kraji nejraději?

Je to nádherný kraj plný činorodých lidí. Máme bohatou přírodu a úctyhodnou historii. V Přerově žili už lovci mamutů, do Olomouce došli staří Římané, na Jesenicku působili středověcí dobyvatelé stříbra a dalších vzácných kovů.

Jak nejraději odpočíváte?

Jako trenér při tréninku dětí v kozlovickém fotbalovém oddíle, kde hrají i moji dva synové, a při jejich zájezdech na zápasy.

Kdy jste nejšťastnější?

Když vím, že moji blízcí jsou v pořádku, když se daří mým dětem a když mohu být se svou rodinou.

Z čeho máte strach?

Největší strach mám samozřejmě o bezpečí a zdraví svých dětí a dalších členů rodiny.

Jaká je Vaše oblíbená filmová postava?

Jednoznačně Vinnetou a Old Shatterhand. Dodnes pro mě tyto filmy mají velkou hodnotu.

Co Vás v poslední době vyděsilo?

Nejvíc asi nechuť mladých lidí k politice. Spousta lidí se nechala přesvědčit, že politika je špinavá, že „všeci kradnú“ a nemá zájem o veřejné dění. To je ovšem velká chyba.

Koho byste pozval na skleničku?

Kdybych měl tu možnost, pozval bych Winstona Churchilla. Byl to pravý muž na pravém místě. Politiků jeho formátu je málo.

Na co se právě těšíte?

Vždy se těším na klid a pohodu s rodinou. Se svými blízkými „dobíjím baterky“.

Jaké je Vaše oblíbené jídlo?

Jsem masový typ, takže mi vždycky udělá radost steak nebo tatarák.

Jaký je Váš největší hřích?

Mám rád adrenalinové sporty. Takže skákání padákem nebo jízda v buggy jsou přesně pro mě.

Co si myslíte o Miloši Zemanovi?

Vždy jsem si říkal, že pokud se někdy setkám s prezidentem, bude to pro mě velký zážitek na celý život. Před časem jsem strávil dopoledne v přítomnosti Miloše Zemana a bylo to jedno velké zklamání.

Co si myslíte o Evropské unii?

Naše členství beru jako realitu. Řada věcí mi samozřejmě vadí, ale žádnou rozumnou alternativu v současné době nevidím. Přesto jsem přesvědčen, že česká vláda by měla být směrem k Bruselu mnohem sebevědomější.

Co si myslíte o současné vládě?

Premiér Sobotka a ČSSD dali až příliš mnoho prostoru Andreji Babišovi a učinili z výstředního miliardáře s pochybnou minulostí akceptovatelnou postavu politické scény. Babiš si tak mohl připravit půdu pro příští volby a hrozí, že nezdravě opanuje vládu v naší zemi obdobně jako kdysi Berlusconi v Itálii.

Co si myslíte o Andreji Babišovi?

Všichni vidíme, že si nedělá těžkou hlavu s českými zákony, Čapí hnízdo je toho příkladem. Co se asi dělo v 90. letech, kdy velmi rychle zbohatl, si můžeme jen domýšlet. Ale z mnohých informací až mrazí.

Co byste chtěl v politice změnit?

Za obrovský úspěch bych považoval, kdyby se mi podařilo vzbudit zejména mezi mladými zájem o veřejné dění a zvrátit nálepku politiky coby špinavé a zkorumpované oblasti. Tato atmosféra dává prostor lidem, kteří s naší zemí nemají dobré úmysly.