Vyberte stránku

Dvě ze čtyř stran řídících v tomto volebním období město Přerov dnes oznámily, že odcházejí z radniční koalice. Jako člen zastupitelstva za opoziční Občanskou demokratickou stranu bych tuto změnu rád krátce okomentoval.

Zástupci Nezávislých a Za prosperitu Přerova a jeho místních částí uvedli, že za vypovězením koaliční smlouvy je mimo jiné nesouhlas s některými městskými projekty, konkrétně pověstné cyklověže, mostů v Dluhonské ulici (do Prechezy) a centrálních nákupů pro příspěvkové organizace města. Všechny tyto projekty jsme přitom kritizovali především z opozičních řad. Nelíbilo se nám, že neprošly standardní cestou zastupitelstvem. Také jsme měli připomínky, ke způsobu, jak je město soutěžilo, a jak například získávalo stavební povolení. Zaráží mě, že zatímco dosud nikomu z koalice nevadily, nyní jsou důvodem k jejímu rozpadu.

V souvislosti s posledními událostmi mi navíc zcela schází vyjádření primátora Vladimíra Puchalského. Byl to on, kdo s hnutím ANO vyhrál volby a nese odpovědnost za správné fungování města. Pan primátor dnes k celé věci mlčel, což nevěstí nic dobrého.