Vyberte stránku

Rozhovor v Šumperském deníku. 

Už tento týden proběhnou klíčové volby do Poslanecké sněmovny. Na kandidátní listině číslo 1 reprezentuje Občanskou demokratickou stranu lídr Michal Zácha. Při této příležitosti jsme mu položili několik otázek.

Jste „jedničkou“ na volebním lístku číslo 1. Má to pro vás nějaký zvláštní význam?

Popravdě řečeno to beru spíše jako souhru náhod. Nicméně pravicoví voliči alespoň nemusejí složitě listovat celým svazkem lístků a mohou vzít hned ten první. ODS má navíc velmi ucelený volební program, který je jednoznačně jedničkou i v porovnání s ostatními.

A pokud by někdo chtěl ocenit moji dosavadní práci pro město Přerov nebo mou vizi České republiky coby svobodné země s minimem regulací, bude mít kroužkování také velmi snadné.

V poslední době jste strávil hodně času na Šumpersku. Překvapilo vás něco?

Potěšily mě velmi pozitivní reakcí lidí na náš volební program. Ať už jsem hovořil s mladými lidmi, živnostníky, rodiči malých dětí či seniory, jejich názor byl vždy velmi podobný. Potřebujeme stát dávající každému příležitost a pečující o ty, kteří se o sebe sami postarat nemohou. Často došlo na zcela konkrétní témata týkající se jednotlivých měst a obcí.

Co konkrétního jste si ze Šumperska odvezl?

Zcela jednoznačně převažoval názor, že je třeba vyřešit dopravní napojení na dálniční síť a tím i do krajského města to byla alfa a omega řady mých posledních rozhovorů s voliči.

Co tomu podle vás brání?

Stát nám donekonečna opakuje, že něco nejde. Já ale nechci slyšet, že něco nejde. Pojďme hledat cesty, jak věci posunout kupředu. Obchvat řady našich měst existují jen na papíře, v některých případech ani to ne. Podívejme se třeba na Chorvatsko, tam umějí stavět stovky kilometrů dálnic během pár let.

Šumpersko dopravní infrastrukturu nutně potřebuje. Pokud bude dobře dostupné, může se v něm dařit zaměstnavatelům, ubude nezaměstnaných a porostou také mzdy. Region si zaslouží silnice, které obstojí ve 21. století. Jet 60 kilometrů mezi Olomoucí a Šumperkem hodinu nám zkrátka nemůže stačit.

Jakou cestou se v tomto případě chcete vydat?

Je nutné, abychom v regionu spojili síly. Města, obce, Olomoucký kraj i zástupci v obou parlamentních komorách musejí vyvíjet tlak na ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic. Pokud stát ten tlak neucítí, problém řešit nebude.

Vrátíme se ještě k volbám. Proč by lidé měli volit právě Občanskou demokratickou stranu?

ODS je tradiční pravicová síla, která v sobě umí integrovat konzervativní i liberální pohled na svět. Vždy jsme stáli na straně svobody a ta je i součástí mého osobního hesla „Svoboda a spravedlnost“. V dnešních časech to není zrovna málo. Současná vláda nám během svých čtyř let spoustu svobod vzala a nic nám nenabídla.
Uvědomuji si, že ODS má za sebou lepší i horší časy. po patnácti letech v této straně mohu říct, že jsem s ní zažil dobré i zlé. Ale jsme zpět v plné síle, s kvalitním programem a s vynikajícím celostátním lídrem.

Co vás v kampani nejvíce překvapilo?

Nečekal jsem, že se koaliční strany budou takto jednoznačně distancovat od svého vlastního kabinetu. Například pochod proti nízkým platům pořádaný nejsilnější vládní stranou, která má i premiéra, mi přijde směšný. Proč tedy proti nim něco neudělali jejich ministři? Například my nikam nepochodujeme, ale přinášíme zcela konkrétní opatření. Zavedením pevné patnáctiprocentní sazby daně z hrubé mzdy zvýšíme mzdy zaměstnanců o sedm procent, to není málo