Vyberte stránku

Přerovské technické služby v pondělí 5. října otevřou novou plochu sběrného dvora. Přístavba přišla na téměř 10 milionů korun, zhruba čtvrtinu nákladů zaplatil stát. Za tuto částku teď v areálu Na hrázi 17 vyrostla nová moderní budova.

Nový objekt se skládá z 35 prefabrikovaných železobetonových modulů spojených v jeden monolitický komplet. V přízemí jsou garáže a skladovací prostory. Na střechu, která je pojízdná a zpřístupněná rampou, je možno najíždět osobními a dodávkovými vozidly a odtud ukládat do přistavených velkoobjemových kontejnerů jak například bioodpad a velkoobjemový odpad. Práce probíhaly od loňského podzimu za plného provozu. Nová část zabrala 260 metrů čtverečních a její součástí je i válcový drtič, který zhutní odpad z kontejnerů.

„Jsem rád, ze jsem byl v minulosti hnacím motorem zřízení prvního sběrného dvoru v Přerově. Museli jsme jej prosadit přes některé negativní reakce našich oponentů. Vývoj nám jasně ukázal, že to byla cesta správným směrem,“ říká 1. náměstek přerovského primátora Michal Zácha.

V příštím roce chtějí technické služby pořídit nové velkoobjemové kontejnery na separovaný odpad do svozových stanovišť, dvě robotizovaná vozidla na svoz odpadů a v plánu je i rekonstrukce třídicí linky. Ta má být vybavena lisem, který bude schopen lépe likvidovat vytříděné odpady. Dále zde bude nový pneumatický odsavač folie a nové dopravníky. Chybět nemá ani separátor železných a ostatních kovových nečistot.

S využitím tiskové zprávy a fotografie Magistrátu města Přerova