Vyberte stránku

Musím znovu smeknout před přerovskými rybáři a vlastně před rybáři obecně. Pochopitelně mám na mysli ty, kteří pro tu vodu dělají vše, co mohou. Je to v jejich volném čase a mnohdy na úkor rodin. Voda je jejich život.

Bohužel i oni někdy narazí na něco, co nejde přesně pojmenovat. Slušně je to hyenismus. Na krádeže aut a jízdních kol už jsme si bohužel zvykli, ale s vypuštěním a slovením rybníka a následnou krádeží generačního hejna línů a několika set kusů dvouletých amurů se také musí umět vyrovnat. I to jim nějaký „milý člověk“ dokázal udělat a slovil ryby z malého rybníčku v Čekyni. Když pominu desítky až stovky hodin dobrovolné práce kolem výsadby, krmení atd., tak jim bude bohužel trvat několik let než si opět vytvoří nové generační hejno těchto ryb.

Při zarybňování našich řek a nádrží odvádějí obrovský kus práce. Často bez jakéhokoliv nároku na odměnu, jen pro dobrý pocit a pro vědomí, že dělají správnou věc. Příkladem může být můj kolega a kamarád Petr Kopřiva, který má zásluhy na opětovném zarybňování řeky Bečvy i na řadě dalších projektů ve městě i okolí. Samozřejmě Alexandr Majer, Jiří Mašek a mnoho dalších srdcařů z Českého rybářského svazu, MO Přerov. Děláte moc dobrou práci, chlapi.