Vyberte stránku

Michal Zácha

V Přerově má na starosti správu majetku, komunální služby a majetkoprávní záležitosti včetně nájmu bytů patřících městu. V nepřítomnosti primátora řídí statutární město. Vede rovněž komisi pro majetkoprávní záležitosti Rady Olomouckého kraje

Michal Zácha, jemuž bylo letos 42 let, je celoživotně spojen s Přerovem, kde se narodil a postupně absolvoval základní, střední i vyšší odbornou školu. Před svým nástupem na radnici pracoval jako živnostník v oboru správy nemovitostí a investiční výstavby. Členem Občanské demokratické strany je již 18 let.

Největší radost dělají Michalu Záchovi jeho tři synové, sport, práce na chalupě a motorka. Své děti vede k fotbalu, který dříve sám hrával a trénoval a je jeho celoživotním fanouškem.

Michal Zácha

Michal Zácha svými slovy

Kdybych o sobě měl něco říct jednou větou, muselo by v ní stát, že jsem hrdým otcem tří synů, celoživotním sportovcem, fandousportu a člověkem, který se zajímá o veřejné dění. Ale protože mám na svém webu více prostoru, několik dalších vět k tomuto stručnému vyjádření ještě přidám.

Narodil jsem se 23. května 1978. Pocházím z Přerova, ve kterém žiji celý život. Chodil jsem v něm na základní i střední školu a nakonec jsem v Přerově absolvoval také vyšší odbornou školu se zaměřením na reklamu a marketing.

Většinu svého života pracuji jako živnostník, specializuji se na správu nemovitostí, pomoc při investiční výstavbě a poradenství. Podnikání jsem přerušil pouze v době, kdy jsem díky důvěře voličů mohl v letech 2011 až 2014 pracovat jako náměstek primátora statutárního města Přerova. Přerovským zastupitelem jsem dosud, dostal jsem také příležitost působit také jako předseda komise pro majetkoprávní záležitosti Rady Olomouckého kraje.

V roce 2002 jsem vstoupil do Občanské demokratické strany. Postupně jsem vedl přerovské místní i oblastní sdružení ODS, v současné době jsem předsedou Regionálního sdružení ODS v Olomouckém kraji.

Mám tři syny, nejstaršího Filipa a pak dvojčata Matěje s Tomášem. Dvojčata společně s jejich vrstevníky vedu jako trenér v kozlovickém fotbalovém klubu, se všem třemi syny pak vyrážím na další sportovní klání v roli diváků. Jako fanda Přerovské rokle musím zmínit autokros, ale můžete nás potkat na řadě dalších akcí v Přerově i okolí. Poslední rok trávím hodně času také na své chalupě. Pomáhá mi relaxovat při manuální práci a jezdím si na ni „dobíjet baterky“. Kdo zná dobrý pocit z natřené verandy nebo hromady vlastnoručně nasekaného dřeva, ten ví, o čem mluvím.

Buďme ve spojení